به نام خدای سبحان - سلام علیکم

هفته دولت را به همه خدمتگزاران ایران اسلامی تبریک عرض می‌کنیم. خانم جنیدی که به تازگی به معاونت ریاست جمهوری منصوب شده‌اند علت استفاده (با اختیار و نه از روی اجبار) از پوشش چادر در جلسات هیأت دولت را خواست رئیس جمهور بر اساس پروتکل کابینه عنوان کرده‌اند. ضمن تقدیر از این اقدام جناب آقای روحانی که ان شاء الله با دغدغه دینی ایشان همراه بوده و ابراز خرسندی از اینکه دولت خود را در قبال بهشت رفتن مردم مسئول دانسته است، انتظار می‌رود مشابه این پروتکل به بدنه دولت هم ابلاغ گردد.

http://s8.picofile.com/file/8304501000/cha1.jpg

البته اصراری بر چادری شدن همه بانوان شاغل در دولت نیست (که اگر این پوشش حداکثری را انتخاب کنند فضیلت بالاتری کسب نموده‌اند) ولیرعایت حداقل حجاب شرعی و عدم خودنمایی خواسته‌ای منطقی و ضروری است.

دولت می‌تواند شرط کار در بدنه وزارتخانه و ادارات دولتی را استفاده از یک پوشش غیرمحرّک و عدم آرایش در محیط کار قرار دهد. متأسفانه در برخی بانک‌ها، دانشگاههای دولتی و ادارات، بعضی از بانوانی که به ارائه خدمت به مردم مشغول هستند آنچنان حاضر می‌شوند که اگر فردی را با چشم بسته وارد آن محیط کنند و در آن دانشگاه یا اداره یا محیط دولتی چشم بگشاید، تصور می‌کند آن بانو در حال عزیمت به مجلس عروسی است!

التزام به رعایت حجاب، قانون کشور است و قوه مجریه باید بیشترین اهتمام را به اجرای قانون داشته باشد. البته جلوگیری از عدم رعایت قانون، رافع وظیفه نهادهایی که باید به ترویج حجاب و تبیین فلسفه و فایده آن بپردازند هم نیست. از آنجایی که (الناس علی دینِ مُلوُکهم / مردم از روش حاکمان پیروی می‌کنند)، از دولتی که خود را به حداکثر حجاب ملتزم می‌کند و این کار هم قابل تحسین است، اجرای قانون رعایت حداقل حجاب در مجموعه تحت مدیریت، انتظار زیادی نیست.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir