به نام خدای سبحان - سلام علیکم

خانم مهراوه شریفی‌نیا بازیگر مشهور، پس از حضور در حرم مطهر رضوی با پوشش چادر نوشت: (وقتی کسی رو دوست داری که حضور در خونه‌اش قانون داره، باید به قوانین خونه‌اش احترام بگذاری، با رضایت و لبخند)

ضمن تقدیر از این نوشته و جسارتی که در بیان آن به خرج داده شده توجه همه هنرمندان کشورمان را به دو نکته جلب می‌کنیم:

1 - حجاب قانون خدای سبحان است و البته این قانون ناشی از حکمت الهی بوده و بر اساس مصلحت انسان وضع شده، لذا وقتی ما به قانون خانه امام معصوم (علیه‌السلام) که بنده خدای بزرگ است احترام می‌گذاریم، قاعدتاً باید در اجتماع و در این جهان که خانه خدای سبحان است هم همان قانون را رعایت کنیم.

2 - هنرمندان (چه بخواهیم و چه نخواهیم) در جامعه از گروه‌های مُهم مرجع هستند و بسیاری از جوانان و نوجوانان، آنها را الگو قرار می‌دهند. اگر بانویی هنرمند، به قانون الهی ملتزم باشد و آن را تبلیغ کند و به این واسطه عده‌ای شیفته حجاب شوند حتماً به دلیل ترویج این سنّت شایسته ثوابی عظیم در پیشگاه الهی خواهد بود و اگر خدای ناکرده به دلیل بدحجابی و یا خودنمایی تحریک‌آمیز عده‎‌ای از هنرمندان، انحرافی در جامعه پدید آید، مسئولیت انحراف از گردن آن هنرمند و بازیگر سلب نمی‌شود.

امیدواریم همه بانوان هنرمند کشورمان به حجاب که از ضروریات دین اسلام است و به صراحت در قرآن کریم به آن اشاره شده ملتزم باشند و زمینه علاقمندی روزافزون دیگران به حجاب و عفاف را رقم بزنند.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir