به نام خدای سبحان - سلام علیکم

خدای سبحان در آیه 69 سوره مبارکه احزاب می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید، مثل بنی‌اسرائیل که جناب موسی را با تهمت‌های خود آزار دادند، پیامبرتان را آزار ندهید.

از سویی در آیه 57 همان سوره مبارکه، کیفر آزار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، مورد لعنت واقع‌شدن از سوی خدای سبحان در دنیا و آخرت و عذابی خفّت‌آور عنوان شده است.

یکی از تهمت‌هایی که قارون به حضرت موسی زد و موضوع آیه 69 سوره مبارکه احزاب هم به آن اشاره دارد آن بود که وی به زنی پول داد تا جلوی مردم شهادت دهد که با آن پیامبر بزرگ رابطه نامشروع داشته است و به این سبب به خیال خود می‌خواست موسی کلیم الله را بی‌آبرو کند. البته آن زن هنگام شهادت منقلب شد و توطئه قارون را برملا کرد و قارون هم با ثروت عظیم بر اثر غرور زیاد به اراده الهی نابود شد.

امروز هم در فضای مجازی، فکر و عمل قارونی به فراوانی وجود دارد و تهمت‌های ناروای زیادی به دین بخصوص پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله چه با کاریکاتورهای موهِن و چه با تولید شبهات وهن‎آلود و بی‌پایه و دروغ وارد می‌کنند. وظیفه ما اول آن است که از انتشار و پخش این تهمت‌ها پرهیز کنیم و دوم آنکه پاسخ شبهات را از کارشناس دین بپرسیم و دریافت نماییم.

تخریب شخصیت افراد در فضای مجازی یکی دیگر از مصادیق مشابه همین عمل زشت است. گاهی هرچه می‌خواهند درباره مسئولین و برخی افراد مشهور می‌گویند و عده‌ای هم بی‌آنکه واقعیت ماجرا را بدانند در نشر آن سهیم می‌شوند. آنچه سبب آزار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می‌شود از بین بردن آبروی افراد و بازی با شأن و تمسخر احکام دین است.

امیدواریم 28 صفر را نقطه شروع پالایش اخلاقی فضای مجازی قرار داده و این کار را از خودمان شروع کنیم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir