به نام خدای سبحان - سلام علیکم

نوروز 97 بر همگان مبارک باد. قرار ما این است که نوروز بر سر سفره فرمایشات نورانی معصومین علیهم‌السلام بنشینیم. امروز مهمان یک بیان ارزشمند از امام حسن علیه‌السلام هستیم.

از کریم اهل بیت امام حسن علیه‌السلام به نقل (میزان‌الحکمه) روایت شده که (صاحِبِ النّاسَ مِثلَ ما تُحِبُّ أن یُصاحِبوکَ بِهِ) یعنی با مردم آن‌گونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند.

این حدیث نورانی را خوب است همه مسئولین و مدیران کشور بالای سر خود نصب کنند و مداوم آن را بخوانند و به حافظه بسپارند. اگر می‌خواهیم قانون تصویب کنیم باید آنطور قانونگذاری کنیم که دوست داریم برای ما قانون بنویسند. اگر قرار است سخت‌گیری در بازرسی انجام دهیم باید این سخت‌گیری طوری باشد که خود مایلیم تحت بازرسی واقع شویم.

در خانواده هم این بیان شریف و ارزشمند شایسته است سرلوحه زندگی باشد. زن و شوهر باید طوری با هم سخن بگویند و رفتار کنند که مایلند همسرشان آن‌گونه بگوید و رفتار کند.

خلاصه آنکه اگر فردی خود را پیرو اهل بیت علیهم‌السلام می‌داند باید با همسایه، کارمند، همسر، دوست، همکار و سایر مردم طوری رفتار کند که به این بیان شریف امام حسن علیه‌السلام نزدیک باشد.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع : منبر اینترنتی / http://cmenbar.ir